5 powodów, aby odwiedzić Wyspy Owcze

Położone mniej więcej w połowie drogi między Norwegią a Islandią, Wyspy Owcze składają się z 18 skalistych, wulkanicznych wysp na dzikim Północnym Atlantyku. Technicznie są one autonomiczną częścią Danii – co oznacza, że używają korony duńskiej i są oficjalnie „częścią” Danii według ONZ – ale są jednak światem z dala od tętniących życiem ulic Kopenhagi.

I jak powiedzieliby ci miejscowi, nie ma absolutnie żadnej szansy na pomylenie Wysp Owczych z Danią – lub jakimkolwiek innym krajem skandynawskim. To naprawdę jest miejsce, które wyróżnia się samo w sobie.

Dlaczego warto odwiedzić Wyspy Owcze?

  1. Nie ma żadnych argumentów, które każdy może zrobić, które przekonają mnie, że Wyspy Owcze nie mają jednych z najbardziej oszałamiających scenerii na świecie. To po prostu wizualnie uderzające miejsce, z zielonymi górami i kudłatymi owcami; rozbijającymi się wodospadami i kolorowymi małymi wioskami.
  2. Tak, Wyspy Owcze są w środku oceanu, ale możesz znaleźć łatwe połączenia lotnicze w dzisiejszych czasach z miejsc takich jak Kopenhaga, Bergen, Reykjavik i więcej. (Przyleciałem z Bergen w mniej niż 1,5 godziny). Po dotarciu na miejsce, jest to niewiarygodnie łatwo poruszać się z wypożyczonym samochodem. Znaki są łatwe do odczytania, tunele i mosty łączą główne wyspy i sprawiają, że czas podróży jest krótki, a drogi są wszystkie utwardzone i dobrze utrzymane.
  3. Może to dlatego, że Wyszpy Owczenie zostały jeszcze zalane falami turystów. Ludzie ci są wytrzymali (musisz być, kiedy mieszkasz w miejscu o tak zmiennej pogodzie!) i pracowici i przyjaźni. Uwielbiają dobre jedzenie i picie, a wielu z nich np Anna i Oli z Velbastaður, goszczą podróżników na kolacjach w swoim pięknym nadmorskim domu.
  4. Wyspa Mykines znajduje się zaledwie 45 minut rejsu promem od wyspy Vagar.  Cała wyspa pokryta jest ptakami – tysiącami puffinów!
  5. Tak, wszyscy używamy Instagrama, aby dzielić się widokami i patrzeć na ładne zdjęcia z podróży. Ale nie sposób zignorować faktu, że sieci społecznościowe, takie jak Instagram, przyczyniają się do tego, że niektóre miejsca stają się zatłoczone turystami próbującymi zrobić idealne selfie.

One thought on “5 powodów, aby odwiedzić Wyspy Owcze

Dodaj komentarz