Co warto zobaczyć w Muzeum ludowym w Sromowie?

Muzeum Ludowe w Sromowie jest naprawdę zachwycające. Znajduje się w województwie łódzkim niedaleko pięknego Łowicza.

Rodzinne Muzeum Ludowe w Sromowie

Na tej danej podstawie powstała już dawno temu Ruchoma szopka w Wambierzycach. Ona jednak znajduje się na Dolnym Śląsku, a mieszkańcy i turyści bez wątpienia mogą skusić się na atrakcje w okolicach Łowicza. Jest to o wiele bardziej rozbudowana atrakcja, którą można zwiedzić w cenie kilku złotych.

Już przy głównej drodze można zauważyć szyld rodzinnego Muzeum Ludowego w Sromowie, prowadzonego przez rodzinę Brzozowskich od wielu lat. Obecnie do dyspozycji zwiedzających są cztery budynki, w których znajdują się ruchome sceny. Goście mogą liczyć na połączenie dźwięku z ruchem. Wystruganie jednego bohatera do kolekcji zajmuje kilka dni. Do dyspozycji przyjeżdżających są udostępnione sceny z Bożego Narodzenia, czy Bożego Ciała. Nie zabrakło także tematycznych ślubu i wesela. Wielkim zainteresowaniem turystów cieszy się aranżacja czterech pór roku. Nie ma ograniczenia czasowego, jeśli chodzi o zwiedzanie.

Wykonywane przez jednego z członków rodziny są także figury dotyczące aktualnych wydarzeń politycznych. Do tego w cenie biletu istnieje możliwość zobaczenia budynku typowo ze scenami wiejskimi. Zobaczymy, jak bohaterowie jadą na targ, przewożą zwierzęta. W budynkach udostępnianych dla klientów są także obrazy malowane przez jedną z kobiet z rodziny Brzozowskich.

Rodzinne Muzeum Ludowe w Sromowie zachwyca swoją nietuzinkowością i pięknej wykonania

Bez wątpienia warto skusić się na odwiedzenie tego miejsca, będąc w okolicy Łowicza i województwa łódzkiego.