Poznajmy bliżej skarby Podlasia

Piękne widoki, ciekawe zabytki oraz niepowtarzalna atmosfera – te czynniki sprawiają, że Podlasie może oczarować każdego turystę. Jakie atrakcje turystyczne w tej części kraju zasługują na szczególne wyróżnienie? Oto miejsca, których w czasie wycieczki po Podlasiu nie można pominąć.

Białystok, ale nie tylko

Jedną z najważniejszych miejscowości na terenie Podlasia jest Białystok. To wspaniałe miasto, na terenie którego na brak atrakcji i cennych zabytków nie można narzekać. Dumą miasta jest okazały pałac Branickich wraz z ogrodem. W mieście tym warto zwiedzić również bazylikę archikatedralną oraz unikalny kościół świętego Rocha. W czasie wycieczki po Podlasiu warto też odwiedzić miejscowość Choroszcz. Tu na gości czeka ciekawa placówka muzealna, urządzona w letnim pałacu Branickich. Kto chce odkryć magię Podlasia, ten w programie swej wycieczki powinien uwzględnić też takie miejsca, jak Supraśl, Sokółka oraz Tykocin – więcej ciekawych miejsc na Podlasiu można znaleźć także na stronie www.sokolow24.pl.

Jakie atrakcje czekają na Podlasiu?

Sokółka znana z Sanktuarium Cudu Eucharystycznego oraz z położenia na słynnym szlaku tatarskim. W jej pobliżu znajduje się słynna wieś Bohoniki, na terenie której turyści mogą zobaczyć drewniany meczet – jeden z najbardziej oryginalnych zabytków architektury sakralnej w Polsce. W Supraślu uwagę zwiedzających przyciągają takie atrakcje turystyczne, jak monastyr Zwiastowania i multimedialne Muzeum Ikony. Goście, którzy znajdą tutaj tanie kwatery, mogą też z Sokółki urządzać ciekawe wycieczki po terenie pobliskiego Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. A co z Tykocinem? Tu wielkim walorem jest małomiasteczkowa zabudowa oraz takie zabytki, jak synagoga oraz odbudowany zamek królewski.

Podlasie to magiczna kraina, którą z pewnością warto poznać lepiej. Czas spędzony w tej części Polski z pewnością nie będzie czasem straconym, a czekające tu zabytki zrobią wrażenie na wszystkich zwiedzających.