Gruzja – pomysł na tanie, pyszne i niezapomniane wakacje!

Byłeś już we Włoszech, Hiszpanii, Francji, na Bałkanach i powoli kończą Ci się pomysły na wakacyjne podróże zagraniczne? Mamy dla Ciebie świetną, a co najważniejsze niedrogą propozycję!

Co warto zobaczyć w Gruzji?

Gruzja to kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – zachwycające górskie szczyty, nadmorskie kurorty, przepiękne zabytkowe miasta czy urokliwe tradycyjne wsie.

Jednak to co najbardziej wyróżnia Gruzję na tle innych krajów to niewyobrażalna gościnność i uprzejmość, w szczególności do Polaków. Nie ma opcji, żebyś skądkolwiek wyszedł głodny. Nie ważne czy jest to pensjonat, restauracja, czy typowa gruzińska supra, wszędzie spotkasz się z przepchanymi stołami pełnymi chinkali, chaczapuri czy grillowanych mięs. A do tego oczywiście czacza, czyli lokalna, mocna (a nawet bardzo!) wódka i gruzińska duma narodowa, czyli wino. Brzmi pysznie, prawda?

Ale przecież nie samym jedzeniem człowiek żyje… Podróże zagraniczne to też zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc!

  1. Zacznijmy od gór! Niesamowita Stepancminda, czyli miejscowość, leżąca u podnóży Kaukazu z niezapomnianym widokiem na sam Kazbek – absolutny nr 1 każdej podróży do Gruzji.
  2. Wardzia, czyli oszałamiające rozmachem i widokami skalne miasto, którego początki sięgają już XII wieku.
  3. Tbilisi, czyli stolica Gruzji. Urzeka pięknymi uliczkami Starego Miasta. W Tbilisi warto zaznać kąpieli w tradycyjnych baniach, czyli łaźniach z wodą siarkową.
  4. Mccheta – pierwsza stolica Gruzji. Obecnie bardzo ważny punkt pod kątem religijnym.
  5. No i oczywiście Batumi (kto z Was w myślach zaczął już nucić słynną piosenkę Filipinek?)! Najpopularniejszy nadmorski kurort, idealne miejsce na zakończenie gruzińskiej przygody i odpoczynek po intensywnym zwiedzaniu.

I uwierzcie nam, wymieniać moglibyśmy godzinami, bo takich perełek jest tam wiele! To co, szukacie już biletów na swoją kolejną podróż zagraniczną?

One thought on “Gruzja – pomysł na tanie, pyszne i niezapomniane wakacje!

Dodaj komentarz