Gdzie tanio parkować w centrum Krakowa?

Dla osób przyjeżdżających do Krakowa oraz dla miejscowych kierowców ogromne znaczenie mają kwestie związane z parkowaniem – w szczególności w centrum, gdzie o wolne miejsce postojowe jest bardzo trudno. Jak zatem znaleźć dobry i niedrogi parking w tej części stolicy Małopolski?

Dobry parking w centrum Krakowa – jakie warunki powinien spełniać?

Aby parking w centrum Krakowa zasłużył na miano dobrego, musi sprostać kilku ważnym wymogom. Tym, co w pierwszej kolejności interesuje wszystkich kierowców, są ilość miejsc postojowych oraz wysokość opłat. To oczywiście niezmiernie istotne przesłanki, ale nie jedyne, na jakie trzeba zwrócić uwagę. Warto mieć również na względzie to, czy w rachubę wchodzi tradycyjny parking naziemny, czy obiekt podziemny. Parkingi podziemne mają tę przewagę nad naziemnymi, że zapewniają samochodom bezpieczeństwo na znacznie lepszym poziomie. Są wyposażone w nowoczesne zabezpieczenia i skutecznie chronią auta m.in. przed szkodliwym wpływem czynników pogodowych. Oczywiście taki obiekt musi mieć bardzo dobrze oznaczony wjazd oraz wyjazd – oznaczenia te powinny być doskonale widoczne nawet z większej odległości. Za doskonały przykład może tu posłużyć obsługiwany przez Grupę Interparking parking. Centrum Krakowa to jego lokalizacja – usytuowany jest  nad Wisłą, w bliskim sąsiedztwie Zamku Królewskiego i Starego Miasta. Wjazd znajduje się od ul. Powiśle. Parking liczy 600 miejsc postojowych – rezerwacji miejsca można dokonać online.

Dobry parking w centrum Krakowa – dlaczego warto postawić na obiekty podziemne?

Na podziemne parkingi jest w Krakowie spore zapotrzebowanie – nie tylko w centrum, ale też w pozostałych częściach miasta. Są one wygodne i funkcjonalne, a dzięki opcji rezerwacji miejsca za pośrednictwem internetu pozwalają zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu. Ponadto nie ingerują w krajobraz miasta i zazwyczaj są bardzo pojemne. Nie bez znaczenia jest też to, że można je budować nawet na terenach dość trudnych z czysto geologicznego punktu widzenia.