Marrakesz – co warto zobaczyć?

Marrakesz to jedno z tych miast, z których Maroko jest bardzo dumne. Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki po „czerwonym mieście”? Co sprawia, że znane biura podróży tak wiele uwagi poświęcają tutejszym atrakcjom?

O atrakcjach turystycznych Marrakeszu

Marrakesz to niezwykłe miasto, które urzeka swym orientalnym charakterem i różnorodnością. Nie brak tu nowoczesnych hoteli i luksusowych sklepów, nie brak też tradycyjnych targów i wąskich uliczek, prowadzących przez najstarszą część miasta. Uwaga zwiedzających koncentruje się ma medynie – pięknej starówce, którą otaczają potężne mury obronne. Wśród zabytków, którymi może nas oczarować Marrakesz, miejsce bardzo ważne zajmuje Meczet Kutubijja – Meczet Księgarzy, który zachwyca minaretem o wysokości 70 metrów oraz przestronnym wnętrzem, dostępnym tylko dla wyznawców islamu. Marrakesz może oczarować i tych, którzy wolny czas lubią spędzać na odpoczynku w ogrodzie. Dla nich głównym punktem w programie wycieczki po tym mieście będzie ogród Agdal, założony 800 lat temu i do dziś urzekający wyjątkowym charakterem.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Wrażenie robi też ogród  Jacquesa Majorelle – francuskiego malarza, który na terenie swego ogrodu zgromadził aż 300 ciekawych gatunków roślin z różnych zakątków świata. Po stu latach wciąż wzbudzają one zachwyt, a spacer po tym ogrodzie jest jednym z przyjemniejszych sposobów na spędzenie wolnego czasu w Marrakeszu. Jeśli chcemy zobaczyć ten ogród i inne atrakcje turystyczne Marrakeszu, to warto wiedzieć kiedy najlepiej kupić wakacje w biurze podróży, aby zaoszczędzić.

Marrakesz ma się czym pochwalić, a czas spędzony na terenie tego miasta dla nikogo nie będzie czasem straconym. Tu nuda nikomu nie zagrozi, a spacery wśród pięknych budowli każdemu z nas sprawią wiele radości.